Základem každé tiskové technologie jsou tisková média a to jak ve formě náplní, tak ve formě materiálu na který potisk probíhá (nejčastěji papír). Papír je sice dnes nedílnou a velmi důležitou součástí tiskových zařízení, ale vzhledem k jeho univerzálnímu použití a minimálních rozdílech cen se mu dále budeme věnovat jen okrajově.
Naopak se zaměříme na tiskové náplně, tiskové zásobníky a případné příslušenství, které jsou nezbytností, protože se neustále obměňují a jejichž ceny nejsou vůbec zanedbatelné . Na rozdíl od papíru již nejde o univerzální materiál, ba naopak jde o poměrně specializované až tzv. úzkoprofilové výrobky. V současné době nelze vytvořit univerzální náplň pro všechny tiskové systémy. Přesto by taková myšlenka do budoucnosti jistě stála za úvahu. Ale již dnes se najdou výrobci, kteří dokážou alespoň pro určité modelové řady vytvořit jednotný (kompatibilní – angl. Compatible) spotřební materiál, což je samozřejmě ekonomicky výhodné (ale jen pro zákazníka ne pro výrobce).
Je až s podivem kolik firem nabízí „nejlevnější“ náplně. Ruku na srdce, taky u lékaře hledáte toho, který provádí nejlevnější výkony, nebo dáváte přednost tomu kdo za přijatelných podmínek Vám poskytne záruku na kvalitu své práce. Hledejte se stejným rozumem a rozvahou tak jak je naznačeno v předchozím příkladě. Přejeme Vám, abyste na našich stránkách nalezli veškeré informace, které Vás zajímají a zároveň abyste si dokázali vybrat toho správného dodavatele spotřebního materiálu.
Tiskové náplně jsme Vám rozdělili do několika nejčastějších kategorií. V každé kategorii Vás podrobně seznáme se základními vlastnostmi a parametry náplní. Orientace ve spotřebním materiálu je důležitá zejména na již zmiňovanou ekonomiku provozu Vašeho zařízení. Drahé nemusí být vždy drahé a levné se může mnohdy velmi prodražit. Snažíme se o maximálně objektivní přístup při hodnocení tiskových nákladů.

iEdit Copyright 2012 © Altercom s.r.o.